KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 6354624
nr 635 4624
Gerhard Albe
(1892-1965), Sverige
Etsningar, 4 st. Gerhard Albe (1892-1965), Marina motiv, Sign. 22x32
Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 19 april 2010
kl 17:35:48
19/4 14:17:36
Gerhard Albe
Läs mer om Gerhard Albe
Signe Persson-Melin (f. 1925)